top of page

תפקיד המרפאה

הרופא הבכיר במרפאה שילווה אתכם לאורך כל התהליך הוא זה שיאשר את התורמת שלכם, יבצע את הבדיקות המקדימות והאולטרסאונד, ירשום לה את התרופות המתאימות ויבצע את השאיבה במרפאה תחת הרדמה מלאה. עוד קודם לכן, הצוות הגנטי של המרפאה הוא האחראי על הבדיקות הגנטיות וניתוח הנתונים שלכם ושל התורמת. המעבדה במרפאה אחראית על בדיקה, יצירה והקפאה של העוברים, ובהמשך הרופא הוא זה שיאשר את הפונדקאית הפוטנציאלית שלכם, יכין אותה לקראת ההחזרה ויפקח על קליטת הריון תקינה. IVY מתגאה בכך שלאורך השנים, אחוזי ההצלחה שלנו בלידות יחיד ותאומים הן מהגבוהות בארצות הברית ומובילה בפער רב על פני המרפאות השונות הודות להקפדה בלתי מתפשרת על הערכים החשובים לכם ביותר.​​

תפקיד סוכנות פונדקאות בישראל

בארץ קיימים מספר גורמים מתווכים הפועלים לטובת זוגות ויחידים המבקשים להקים משפחה בתהליך פונדקאות. לרשת המרפאות IVY יש צוות ישראלי מקומי היושב במשרדים בתל אביב, שתפקידו ללוות ולהכווין אתכם לכל אורך התהליך, מהפגישה הראשונה דרך כל שלבי ההריון, עד הלידה ואחריה. אנחנו נלווה אתכם בכל צעד וצעד ונהיה זמינים לכם מסביב לשעון כדי לתמוך, לתרגם, לייעץ, להנגיש לכם אנשי מקצוע מתאימים ולהפוך את התהליך שלכם לאפשרי. במסגרת הליווי שלנו תגיעו לקורסי הכנה ללידה, קורס הורות, מפגשים עם פסיכולוג ויועצת שינה, מפגשי הכנת המשפחה המורחבת להריון ולידה, הכנה כלכלית לתהליך, קורסי עזרה ראשונה, מפגשים עם גניקולוג ועוד ועוד. המעטפת של הצוות הישראלי היא מלאה ומקיפה וכוללת בתוכה את כל הדרוש לכם. אנו פועלים בשקיפות מלאה ובלתי מתפשרת, ובתוך זמן קצר הפכנו לפתרון הגדול והאמין ביותר בארץ עם מאות משפחות חדשות. לצוות הישראלי של המרפאה יש את הניסיון הרב ביותר הקיים בתחום הפונדקאות בישראל.

 

תפקיד סוכנות הפונדקאות האמריקאית

התפקיד החשוב ביותר של סוכנות הפונדקאות הוא לשדך אתכם עם הפונדקאית המתאימה לכם במיוחד, שנבחרה לאחר סקירה מקיפה של כל הנתונים החשובים, הגורמים המשתנים והמידע האישי שסיפקתם בשיחות המקדימות. זהו שלב מהותי בתהליך, מכיוון שהתאמה איכותית  שהושקעו בה חשיבה ותכנון, תשפיע עליכם ועל טיב הקשר שלכם עם הפונדקאית בכל התהליך ואפילו אחרי הלידה. מלבד איתור אם פונדקאית פוטנציאלית, הסוכנות מפקחת מלמעלה על ההכנות להריון ונמצאת שם עבורכם לאורך התהליך כולו.

סוכנות פונדקאות אמורה ללות את הפונדקאית שלכם מהרגע הראשון בו הגישה מועמדותה לשמש כפונדקאית ועד ללידה, מאתרת עבורכם אנשי מקצוע מקומיים הרלוונטיים לתהליך (סוכנויות ביטוח אמריקאיות, עורכי דין מקומיים, רופא מטפל קרוב, בתי חולים אשר עובדים עם הביטוח של הפונדקאית ועוד) וגם היא עוזרת לנצח על התקשורת בין כל הגורמים כך שהכל יפעל בצורה חלקה ויעילה.

מכיוון שלא כל פונדקאית תתאים לכל זוג או הורה לעתיד, התפקיד החשוב ביותר של הסוכנות הוא מציאת פונדקאית המתאימה לכם ולצרכים הספציפיים שלכם. 

 

לעולם לא נעודד אתכם לפנות לסוכנות רק בגלל שמנהליה מעידים על עצמם כ"שדכנים מהירים" או נמליץ לכם לעבוד ב"שיטת המכרז". ברוב המקרים ההורים לעתיד מוצאים את עצמם משודכים במהירות לפונדקאית שמתבררת כלא מתאימה או כזו שלא עברה את כל שלבי הסינון הקבועים, אך בשלב זה הם כבר כבולים לסוכנות מכיוון ששולמו לה דמי ההתאמה היקרים. מנסיון של עשרות זוגות בשנה המגיעים אלינו לאחר "שידוך מהיר" שכזה שעלה להם בזמן ובכסף רב, יש לתת חשיבות עליונה לשלב זה בתהליך, להפריד בין המציאות להבטחות וסיסמאות של גורמי התיווך ולזכור את התועלת הכלכלית שיש להם משידוך מהיר, גם אם הוא מגיע במחיר של התאמה שמתבררת כלא נכונה עבורכם. בעבודה מול הסוכנות אין פתרונות קסם ואין קיצורי דרך. התפקיד שלנו זה להיות נטולי אינטרסים כלכליים ולשמור עליכם ועל התהליך הרפואי.

 

מהם החלקים החשובים בתפקיד הסוכנות הפונדקאות האמריקאית?

ראשית החוק בין המדינות השונות בארצות הברית משתנה ממדינה למדינה: אב יחידני לא יוכל להיעזר בפונדקאית ממדינה המתירה פונדקאות רק לזוגות, וזוג גברים שאינו נשוי לא יוכל להקים משפחה בעזרת פונדקאית ממדינה המאפשרת תהליך רק לזוגות נשואים. יש מדינות המאפשרות פונדקאות רק לזוגות של סטרייטים ויש כאלה שבהן לא ניתן לעשות כלל הליך פונדקאות ועל הסוכנות לוודא שהפונדקאית לא מתכננת לשם מעבר או ביקור במהלך ההריון. גם למדינה בה אתם חיים יש דרישות שונות לגבי הליך הרישום והאזרוח, מתן תעודות לידה וכדומה. על כל סוכנות פונדקאות ישראלית או בינלאומית, לדעת להתמודד ולמצוא פתרונות בזמן אמת לכל תרחיש. בנוסף, הסוכנות תתאים אתכם לפונדקאית המודעת לכך שההורים לעתיד חיים בישראל והיא מוכנה לעבוד עם זוגות בינלאומיים המקימים את המשפחה במדינה אחרת, ושהיא מבינה ומקבלת את היותם זוג גברים או אבות יחידנים.​

מלבד פרטים טכניים הנוגעים לחקיקה השונה בין המדינות, על הסוכנות לוודא כי לכם ולפונדקאית הפוטנציאלית יש את אותן תפיסות עולם, כפי שינוסח בהמשך גם בהסכם המשפטי. בין היתר ידובר על אופי ותדירות הקשר ביניכם במהלך ההריון ואחריו: במידה ואתם מעוניינים בקשר רציף ועקבי, לא תשודך לכם פונדקאית שמעדיפה תקשורת של מייל פעם בחודש. יבדקו גם סוגיות הנוגעות לאופי הלידה ומהלך ההריון, וגם להפסקת הריון והפלות (אם חלילה עולה הצורך): במידה ואתם מעוניינים לקחת החלטות בנוגע להפסקת הריון, לא תותאם לכם פונדקאית הגרה במדינות שלא מתירות הפלה. על סוכנות פונדקאות רלוונטית, לוודא כי תיאום הציפיות ביניכם נעשה כבר בשלבים הראשוניים של השידוך.

אז מה ההבדלים בין סוכנות פונדקאות בישראל לארה״ב?

זה הזמן להשקיע ולתת את הדגש על האופי השונה בתכלית בדרך בה עובדים שאר הגורמים המתווכים בישראל לבין צוות IVY.

 על פי עקרון, איננו רואים בחלק רגיש זה הזדמנות עסקית ל"גזירת רווחים". אנו היחידים שפועלים בשקיפות מלאה ולא נותנים/מקבלים עמלות או דמי תיווך מהסוכנויות האמריקאיות. המשמעות הישירה היא שבכל הקשור לבחירת סוכנות הפונדקאות, האינטרס היחיד שלנו הוא אתם והצלחת התהליך שלכם בלבד. תמיד נמליץ לכם אך ורק על הסוכנויות הטובות ביותר, על פי הניסיון שלנו, ההתאמה הנכונה עבורכם והניסיון המעודכן ביותר של עשרות הורים ישראלים איתם תוכלו להתייעץ.

 

שימו לב- כמעט ואין הבדל בין העלויות שגובות הסוכנויות השונות בארצות הברית! אין כל סיבה להתפשר על סוכנות פונדקאות קטנה וחסרת ניסיון, שאין לה המלצות על תהליכים בדיוק כמו שלכם.

 

במידה ומצאתם סוכנות פונדקאות בישראל או פונדקאות בחו"ל דרך האינטרנט או על פי עצת חברים, אנו יודעים ושמחים לעבוד עבורכם גם עם סוכנויות אלו. אנחנו נלווה אתכם, נהיה הגב שלכם כמרפאה הגדולה ביותר בארצות הברית שאיתה כל הסוכנויות שמחות לעבוד, ונדאג לשמור מולן על סטנדרט העבודה הגבוה שלנו לטובתכם ולטובת התהליך.

 

חשוב לזכור!

ככלל, בארצות הברית לא קיימת נכון לשעה זו רגולציה על אופי העבודה של סוכנויות הפונדקאות. ישנן כ-400 סוכנויות בכל רחבי המדינה, מהסיבה הפשוטה שכל אחד יכול לפתוח סוכנות פונדקאות - בין אם מדובר בפונדקאית לשעבר ובין אם במי שזיהה הזדמנות עסקית קורצת או "השלמת הכנסה קלה". ברובן המוחלט סוכנויות אלו חסרות ניסיון בעבודה עם לקוחות בינלאומיים ואין להן את הרקע הקריטי בהתמודדות עם מצבים הדורשים נהלים מסודרים ופתרונות מהירים. ברוב המקרים הגב הכלכלי של סוכנויות פטנט אלו לא מספק לכם את הביטחון הדרוש ועל אף אתר אינטרנט מרשים מדובר בעובד אחד או שניים המנהלים מאגר פונדקאיות זעיר עם מעט מאוד סיפורי הצלחה, וללא אף לקוח ישראלי אחד שיכול לשתף בחוויה. סוכנויות כאלו נפתחות ונסגרות לפרקים, וזהו אינו הזמן המתאים לצאת להרפתקאות עם סוכנות שאינה מנוסה היטב בתהליך פונדקאות מהסוג שאתם עתידים לעבור.

לכן, אנו נקפיד להמליץ תמיד על סוכנויות גדולות עם צוות עובדים רחב, קהל לקוחות מרוצים וניסיון בעבודה מול עשרות ומאות הורים מישראל שיכולים להמליץ ולספר לכם על היתרונות והחסרונות בעבודה מול הסוכנות. אנחנו נרצה שתצאו לדרך עם סוכנות פונדקאות שפועלת בגלוי ובשקיפות מלאה, שיש לה ניסיון רב בעבודה מול המרפאה שלנו שהיא בעלת הדרישות המחמירות ביותר מבין כל המרפאות בארצות הברית, ושהיא עומדת בסטנדרטים הגבוהים אותם אנחנו מציבים על מנת שנוכל לשמור עליכם ועל בריאות התהליך שלכם.

 

דבר חשוב נוסף הוא תהליך הסינון אותו עוברת כל אישה המגישה מועמדות לתהליך פונדקאות. כמעט כל הסוכנויות ידאגו לפעול לפי הפרוטוקול הקבוע של בדיקת רישום פלילי, אשראי בנקאי, בדיקת פסיכולוג וליווי משפטי, אבל כחלק מנהלי העבודה המחמירים שלנו במרפאה אנו רוצים לוודא כי תבחרו בסוכנות שבה כל שלבי הסינון מבוצעים היטב עם אנשי המקצוע המתאימים, שאין דבר הנופל בין הכיסאות ושאיש לא מעגל פינות על חשבונכם.

 

לסיום

מיד כשתחליטו לצאת לדרך, ורק לאחר שהבנו את הצרכים המיוחדים לכם ובהתאם ללוח הזמנים שלכם לתהליך, אנו נקבע עבורכם פגישות עם בעלי ונציגי הסוכנויות המומלצות בסקייפ ובזום, אותן נלווה בתרגום ובתמיכה. במהלך השיחה נציגי הסוכנות יתנו לכם מידע הנוגע לאופי העבודה מולן, העלויות, הסינון שמתבצע בתהליך הקבלה של פונדקאית פוטנציאלית ועוד.

אנו יודעים שעבורכם פגישה כזאת היא דבר חדש ולא מצפים שתדעו לשאול לבד את כל השאלות הנכונות. לכן נכין אתכם לקראת השיחה עם הסוכנויות, נלווה אתכם במהלכה ונהיה אתכם עד לבחירת הסוכנות המתאימה לכם. בהצלחה!

אבא מחבק תינוק קטן

בחירת סוכנות פונדקאות - מה חשוב לבדוק?

אחד הדברים החשובים ביותר כשיוצאים למסע ההורות בתהליך פונדקאות, הוא לבחור נכון את אנשי המקצוע שילוו אתכם עד להשגת המטרה והגשמת החלום. בדרך להקמת משפחה אתם תפגשו עורכי דין, אנשי ביטוח, גורמים כלכליים, מקצועיים, רפואיים ועוד. לפני כל מפגש כזה נוודא שאתם מודעים לכל האפשרויות הקיימות ומקבלים את התמיכה המלאה בבואכם לבחור את אנשי המקצוע איתם תעבדו. התפקיד שלנו הוא לקשר ביניכם לבין כל הגורמים ולפקח שהכל מתנהל כשורה.

 

מיד ביציאה לדרך תידרשו להחליט מי יהיו הגורמים המרכזיים שינהלו עבורכם את המסע כולו. באופן טבעי, בכל תהליך פונדקאות שני הגורמים המרכזיים והמשמעותיים ביותר הם המרפאה וסוכנות הפונדקאות האמריקאית. אנחנו כאן בכדי להסביר באופן מלא את חשיבותה של בחירת סוכנות פונדקאות שבאמת תתאים לכם.

bottom of page